نمایشگاه الکامپ ۹۱

چهارشنبه, آذر ۲۲, ۱۳۹۱نمایشگاه الکامپ ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۹ الی ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۱ در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار شد. نمایشگاه ترکیبی بود از شرکت‌های نرم‌افزاری، نشریات کامپیوتری، شرکت‌های سخت‌افزاری و شبکه‌ای، شرکت‌های موبایلی و SMS، ارائه دهندگان Tabletها و غیره. در بازدید از نمایشگاه نکاتی به ذهن خطور می‌کرد از جمله:


۱- تنها پارک پارک علم و فناوری حاضر در نمایشگاه پارک فناوری پردیس بود. هر چند که اطلاعات غرفه راجع به پارک فناوری چندان جامع و کامل نبود، اما باز جای خوشحالی داشت. ای کاش بقیه پارک‌ها را هم می‌شد در نمایشگاه دید.

۲- حضور بعضی شرکت‌ها پر رنگ تر از آن چیزی بود که می‌شد تصور کرد. از جمله شرکت‌های خدمات SMS و فروشندگان UPS. هر کدام از این دو گروه به مراتب بیشتر از شرکت‌های نرم‌افزاری بودند.

۳- وجود برخی مراکز دولتی مثل مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای علاقمندان فرصت بسیار مناسبی بود تا بتوانند برخی سوالات و ابهامات خود را برطرف کنند.

۴- در حاشیه برخی غرفه‌ها می‌شد شاهد بحث‌های داغ و جالبی راجع به نرم‌افزار، فناوری و تجارت الکترونیک بود. با کمی صبر و حوصله و جستجو می‌شد این مباحثات را ردیابی کرد و Contactهای خوبی ایجاد کرد.

۵- وجود غرفه‌های متعدد از سایت‌های اینترنتی خدماتی و تجاری نشان می‌داد که وضعیت تجارت الکترونیک در ایران آن طور هم که فکر می‌کنیم افتضاح نیست و این طور سایت‌ها آنقدر درآمد دارند که در الکامپ شرکت کنند.

۶- با یک جستجوی هدفمند می‌شد سوژه‌های بسیار مناسبی را پیدا کرد که شاید پیدا کردنشان در بیرون نمایشگاه کار چندان ساده‌ای نباشد. یکی از این سوژه‌ها شرکتی بود که حاضر بود در ایده‌های افراد سرمایه‌گذاری کند. همان چیزی که بعضی کارآفرین‌ها بعضاٌ از عدم وجود این چیزها در ایران شکایت می‌کنند.
19 comments